Potreba za mirom i boljom zvučnom izolacijom nije luksuz
Zakonom propisani zahtjevi glede zvučne izolacije u pravilu predviđaju minimalnu izolaciju radi sprječavanja apsolutno neprihvatljive razine buke prilikom normalnoga ponašanja u stanu. To s obzirom na današnje zahtjeve korisnika, njihovo ponašanje i način života više ne zadovoljava te bi se u mnogim područjima bez dodatnih troškova ili s neznatnim dodatnim troškovima moglo učiniti puno bolje.
Da bi se udovoljilo zahtjevima projektanata i korisnika koji hoće nešto više od puke minimalne zvučne izolacije te žele projekt usklađen s percepcijom ljudskoga sluha, Isover je razradio klase komfora za zvuk koji se prenosi zrakom i zvuk od hodanja u objektima za stanovanje. Svrsishodnom i praktičnom diobom na Isoverove klase komfora u odnosu na zvučnu izolaciju te svakome razumljivo nazivlje, moguće je ocijeniti i ciljano ugovarati pojačanu zvučnu izolaciju.
Pokazatelji zvučne izolacije nisu, nažalost, uvijek lako razumljivi projektantima i korisnicima. Osim toga, učinkovita zvučna izolacija i uspjela prostorna akustika uvijek uvjetuju projektno i tehnički usklađenu ukupnu koncepciju i primjenu učinkovitih proizvoda i sustava. Često pojačana toplinska izolacija i najbolja zvučna izolacija idu ruku pod ruku, nekada su pak određeni materijali za toplinsku izolaciju nedostatni sa stanovišta zvučne izolacije. Građevinski fizičar pomaže projektantima i korisnicima riješiti složena tehnička pitanja u odnosu na učinkovitost proizvoda i sustava. To se ne ograničava samo na zvučnu izolaciju nego se proteže i na druga stručna područja o kojima istodobno valja voditi računa, poput protupožarne zašite, zaštite od vlage, provjetravanja i dr.